КУРСАНТИ ХЕРСОНСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ ОСВОЮВАЛИ НАВИЧКИ ВЛУЧНОЇ СТРІЛЬБИ З АВТОМАТИЧНОЇ ЗБРОЇ

19 жовтня Херсонський підрозділ  ОДУВС  функціонував в умовах підвищеної мобілізаційної готовності − цього дня з особовим постійним та перемінним атестованим складом факультету було проведено навчально-практичне заняття по відпрацюванню дій в разі отримання навчального сигналу «НАВЧАЛЬНА ТРИВОГА». Поліцейські підрозділу, незважаючи на досить ранній час, за відпрацьованим алгоритмом бадьоро виконували вимоги вводних команд, контроль за виконанням яких проводився проректором держуніверситету − деканом Херсонського факультету Олексієм Соловйом.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПершокурсники, які проживають у гуртожитку на території факультету, а також курсанти другого,  третього та четвертого курсів, які мешкають у місті Херсоні, оперативно прибували за місцем дислокації навчального закладу. Своєчасне шикування на стройовому плацу та чіткі доповіді молодших командирів продемонстрували належну дисциплінованість, стройову виправку й добру злагодженість дій перемінного складу факультету.

За безпосереднього сприяння керівника Херсонського факультету Олексія Солов’я одразу ж після сніданку відбувся виїзд усього особового складу молодих поліцейських автобусами на стрільбище ГУНП в Херсонській області, яке знаходиться неподалік м. Херсона – у Рожнівському кар’єрі поблизу смт Степанівка.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAОчільником факультету та старшим викладачем кафедри спеціальної фізичної та вогневої підготовки Херсонського факультету Олександром Каменщиком під час проведення цільового інструктажу звернуто увагу курсантів на чітке дотримання заходів безпеки при поводженні зі зброєю під час наступного виконання практичних вправ з  автоматичною зброєю. На попередніх практичних заняттях було повторено порядок виконання вправ з автомата Калашникова.

Безпосередньо перед стрільбою на під’їздах до стрільбища виставлено оточення, перевірено радіозв’язок між постами, встановлено мішені, організовано роботу пункту бойового постачання.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAКурсанти першого курсу виконували більш просту вправу № 1: вели стрільбу з АКС-74У з положення лежачи, а курсанти другого, третього та четвертого курсів – вправу № 2 (стрільба з положень стоячи, з коліна та лежачи). Закономірне хвилювання, яке спостерігалося в молодих поліцейських перед початком стрільби зі справжньої зброї, при їх безпосередньому перебуванні на вогневому рубежі швидко змінювалося на відпрацьовані на практичних заняттях рішучі дії з приведення зброї до готовності, приймання положення для стрільби, виконання прицільних пострілів.

Досвідчені керівники стрільби з числа науково-педагогічного складу кафедри спеціальної фізичної та вогневої підготовки та залучених керівників курсантських підрозділів Херсонського факультету оперативно за необхідності надавали курсантам методичні рекомендації щодо обрання правильної стійки для стрільби та утримання автомата, слідкували за відсутністю патрона в патроннику після виконання останнього пострілу та контролювали встановлення важеля переведення вогню (запобіжника) в положення запобігання.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAОсобливу радість у курсантів викликала можливість побачити результати своєї стрільби під час огляду кожним учасником чергової зміни влучень у власні мішені, які розміщені на відстані 100 м від рубежу відкриття вогню – захоплені та емоційні обговорення дівчатами та хлопцями тривали всю дорогу від стрільбища й до навчального закладу. Можливість відпрацювати навички стрільби з автоматичної зброї (автомата АКС-74У) мали й працівники поліції з числа постійного атестованого складу підрозділу.

Під час підведення підсумків мобілізаційної готовності та результатів навчально-тренувальних стрільб на стройовому плацу Херсонського факультету проректор державного університету − декан Херсонського факультету Олексій Соловей відзначив злагодженість дій курсантських колективів у екстремальних умовах оперативного збору та переміщення особового складу, належну вогневу підготовку постійного та перемінного складу підрозділу, а також заохотив групу курсантів, які об’єктивно показали кращі результати зі стрільби.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПроведення практичних стрільб продемонструвало, що ґрунтовне засвоєння програми вогневої підготовки потребує від курсантів постійного удосконалення своїх знань з будови та тактико-технічних характеристик матеріальної частини зброї, необхідності постійного суворого дотримання заходів безпеки при поводженні з нею, а також правильного й чіткого виконання умов різноманітних вправ, які передбачені  Курсом стрільб для працівників поліції.

Набувши початкового досвіду користування зброєю, курсанти Херсонського факультету з нетерпінням очікують на наступні навчально-тренувальні стрільби на полігоні. Проведення таких масових заходів також виявляє й деякі навчальні та організаційні недоліки. Тому, цитуючи відомого класика, можна зробити висновок:  “Навчатися військовій справі потрібно належним чином!”

Тарас Вайда, Херсонський факультет