Курсанти факультету № 3 завітали до Центральної міської бібліотеки ім. І. Франка

14 березня вся Україна відзначає День українського добровольця. Саме в цей день у 2014 році бійці самооборони Майдану оголосили про початок підготовки до боротьби за територіальну цілісність нашої держави.

1-51-6-214 березня до Центральної міської бібліотеки ім. І. Франка на патріотичний  вечір-роздум «Сильніше, за зброю» прийшли курсанти 2-го курсу факультету № 3 Одеського державного університету внутрішніх справ. Девізом заходу стали слова з пісні: «Герої не вмирають, герої поміж нас. Вони нас захищають, коли приходить час». Багатовікова українська історія боротьби за незалежність зіткана зі смутку та болі – мільйони життів було покладено за синьо-жовтий прапор, за золотий герб, за наше майбуття. Добровольці в Україні з’явилися не сьогодні. Першими добровольцями, які боронили кордони України були запорозькі козаки, їх традиції та любов до Батьківщини перейшли у спадок до Легіону Січових Стрільців, юнаків-героїв Крут, воїнів Другої світової війни, вояків УПА і нарешті – героїв Небесної Сотні, захисників ДАП і тих добровольчих з’єднань, які досі на передовій.

Ведуча заходу завідуюча сектором менеджменту та маркетингу Ірина Серебреннікова запропонувала аудиторії дати означення поняттям: добровольці, герої, патріоти. Чи можна поставити знак рівності між ним, що їх об’єднує, і в чому полягає їх нетотожність. Молоді люди охоче взяли участь в обговоренні і дійшли висновку, що саме патріотизм повинен стати основною, об’єднуючою ідеєю нашої країни, її національною ідеєю.

1-101-18-1Яскравим прикладом патріотизму і героїзму став захист «українського Сталінграду» – Донецького Аеропорту. Документальний фільм про українських кіборгів, уривки з книги «АД 242. Історія мужності, братерства і самопожертви» – масштабного книжкового проекту про оборону Донецького аеропорту, в якій зібрані унікальні матеріали, понад 1000 інтерв’ю, десятки ексклюзивних фото з місця подій, стали поштовхом для самовизначення майбутніх захисників закону і порядку, які зробили, кожний для себе, важливий висновок.

До заходу була підготовлена книжкова тематична виставка «Український патріотизм у просторі та часі».