• Українська
  • English
×

Книжкова виставка до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

В бібліотеці університету оформлено тематичну книжкову виставку до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, який відзначається 25 листопада.

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок й запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

Дата 25 листопада була вибрана в пам’ять про сестер Мірабаль – політичних активісток, забитих до смерті палицями таємною поліцією за наказом диктатора Домініканської Республіки Рафаеля Трухільо в 1960 році.

ООН зазначає, що жінки і дівчатка піддаються насильству, як у мирний час, так і під час збройних конфліктів – з боку держави, суспільства, родичів. Насильство щодо жінок не обмежене рамками будь-якої конкретної політичної або економічної системи. Воно існує в будь-якій країні, не визнає кордонів матеріального добробуту, раси і культури. Структури домінування, на яких ґрунтується насильство, глибоко вкорінені в суспільстві. Досвід або загроза насильства повсюдно перешкоджають жінкам в повній мірі здійснювати свої права людини і користуватися ними.

У світі немає жодної країни, де не відбувалось би насилля над жінками, а Україна не є винятком. За офіційною статистикою ООН, одна з трьох жінок та дівчат в Україні зазнавала насилля.

Щороку з 25 листопада по 10 грудня (День прав людини) проходить акція «16 днів дій проти гендерного насильства». Вказана акція започаткована в 1991 р., Україна приєдналася до неї у 2000 р.