Керівництво ОДУВС взяло участь у церемонії покладання квітів з нагоди відзначення 75-ї річниці визволення міста Одеси

10 квітня керівництво Одеського державного університету внутрішніх справ взяло участь в урочистій церемонії покладання квітів з нагоди відзначення 75-ї річниці визволення міста Одеси від фашистських загарбників.

img_9584img_9587Заходи за участі керівництва міста та області, а також представників духовенства, ветеранських організацій та громадськості пройшли біля меморіального комплексу Пам’ятнику Невідомому матросу на Алеї слави в Центральному парку культури та відпочинку імені Т.Г. Шевченка.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів та поклали квіти до пам’ятних обелісків, а почесна варта здійснила залпи траурного салюту.

Цього дня охорону публічного порядку та безпеки в місцях проведення масових заходів забезпечували 250 поліцейських із числа працівників університету, ад’юнктів денної форми навчання та курсантів 2-го та 3-го курсів факультету № 1, № 2 та № 3 Одеського державного університету внутрішніх справ.

Слід нагадати, що вихованці нашого славетного вишу мають безпосереднє відношення до великої Перемоги.

img_9591img_9600В історії університету є героїчна сторінка, про яку майже не залишилося документальних відомостей – це участь в обороні Одеси від німецьких та румунських загарбників у 1941 році. Викладачі та курсанти Одеської школи міліції у дні запеклої боротьби за Одесу грудьми стали на захист рідного міста і до останніх днів мужньо несли бойову вахту на важливих і відповідальних ділянках його оборони.

Так, влітку 41-го особовий склад школи міліції, який на той час сягав близько тисячі чоловік, у перші місяці військових дій зробив, здавалося, неможливе: зупинив ворога у стін міста і в повному оточенні успішно відбивав атаки супротивників, чисельність яких у багато разів перевершувала чисельність наших захисників.

Згодом, за наказом Військової Ради Одеського оборонного району, на місцеву міліцію  була  покладена  повна  відповідальність  за  підтримання порядку та додержання  пропускної  системи  і  охорону  тилу  в оточеному місті.

В умовах бомбардувань і артобстрілів ворогом міста працівники міліції з ризиком для життя розосереджували людей в укриття, супроводжували транспорт з  евакуйованим населенням, вели боротьбу з пожежами, проводили операції з ліквідації парашутних десантів і диверсійних груп ворога.

img_9569img_9570Значна частина особового складу одеської міліції влилася у винищувальні батальйони, а в період тяжких обставин на фронті зі складу міліції був сформований оперативний загін особливого призначення, який у відкритому бою з ворогом на рубежі оборони міста проявив зразки стійкості та патріотизму.

Відзначаючи героїзм і мужність, проявлені працівниками міліції  в  обороні  міста Одеси, та за заслуги перед Батьківщиною, у 1967 році міліцію міста Одеси було нагороджено медаллю «За оборону Одеси».

Неможливо переоцінити внесок перемінного і постійного особового складу Одеської школи міліції в Перемогу над фашистськими агресорами, їх відвагу та доблесть. Ми завжди маємо пам’ятати, що для нас зробили ті, хто поклав своє життя, подарувавши мир, адже лише той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього!

img_9575 img_9578   img_9606