Керівництво ОДУВС взяло участь у церемонії покладання квітів з нагоди відзначення 74-ї річниці визволення міста Одеси — ОДУВС

img_3031img_303510 квітня 2018 року керівництво Одеського державного університету внутрішніх справ взяло участь в урочистій церемонії покладання квітів з нагоди відзначення 74-ї річниці визволення міста Одеси від фашистських загарбників.

Заходи за участі керівництва міста та області, а також представників духівництва, ветеранських організацій та громадськості пройшли спочатку біля меморіального комплексу Пам’ятнику Невідомому матросу на Алеї слави в Центральному парку культури та відпочинку імені Т.Г. Шевченка, а потім — біля стели «Крила Перемоги» на площі 10 квітня.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів та поклали квіти до пам’ятних обелісків, а почесна варта здійснила залпи траурного салюту.

img_3058img_3044Цього дня охорону публічного порядку та безпеки в місцях проведення масових заходів забезпечували 250 курсантів Одеського державного університету внутрішніх справ.

Слід нагадати, що вихованці нашого славетного вишу мають безпосереднє відношення до великої Перемоги.

В історії університету є героїчна сторінка, про яку майже не залишилося документальних відомостей – це участь в обороні Одеси від німецьких та румунських загарбників у 1941 році. Викладачі та курсанти Одеської школи міліції у дні запеклої боротьби за Одесу грудьми стали на захист рідного міста і до останніх днів мужньо несли бойову вахту на важливих і відповідальних ділянках його оборони.

img_3076img_3078Так, влітку 41-го особовий склад школи міліції, який на той час сягав близько тисячі чоловік, у перші місяці військових дій зробив, здавалося, неможливе: зупинив ворога у стін міста і в повному оточенні успішно відбивав атаки супротивників, чисельність яких у багато разів перевершувала чисельність наших захисників.

Згодом, за наказом Військової Ради Одеського оборонного району, на місцеву міліцію  була  покладена  повна  відповідальність  за  підтримання порядку та додержання  пропускної  системи  і  охорону  тилу  в оточеному місті.

img_3084img_3087В умовах бомбардувань і артобстрілів ворогом міста працівники міліції з ризиком для життя розосереджували людей в укриття, супроводжували транспорт з  евакуйованим населенням, вели боротьбу з пожежами, проводили операції з ліквідації парашутних десантів і диверсійних груп ворога.

Значна частина особового складу одеської міліції влилася у винищувальні батальйони, а в період тяжких обставин на фронті зі складу міліції був сформований оперативний загін особливого призначення, який у відкритому бою з ворогом на рубежі оборони міста проявив зразки стійкості та патріотизму.

img_3073img_3080Відзначаючи героїзм і мужність, проявлені працівниками міліції  в  обороні  міста Одеси, та за заслуги перед Батьківщиною, у 1967 році міліцію міста Одеси було нагороджено медаллю «За оборону Одеси».

Неможливо переоцінити внесок перемінного і постійного особового складу Одеської школи міліції в Перемогу над фашистськими агресорами, їх відвагу та доблесть. Ми завжди маємо пам’ятати, що для нас зробили ті, хто поклав своє життя, подарувавши мир, адже лише той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього!

img_3013img_3021 img_3071