Кафедрою кримінального процесу проведено тренінг з огляду місця події

Вдосконалення практичного аспекту навчання є одним із пріоритетних напрямків розвитку навчального процесу в Одеському державному університеті внутрішніх справ. Кафедра кримінального процесу активно працює у напрямку впровадження тренінгових технологій, інноваційних методів навчання, залучення працівників практичних підрозділів до проведення занять.

26 вересня кафедрою кримінального процесу з курсантами випускного курсу факультету №3 було проведено тренінг «Огляд місця події та огляд трупа». Для якісного проведення огляду місця події та трупа не достатньо одних теоретичних знань, які курсанти набувають на заняттях з кримінального процесу та криміналістики, важливим є отримання практичних навичок, розуміння проблемних ситуацій, які трапляються на практиці.

Запрошений на заняття начальник Одеського обласного бюро судово-медичних експертиз доктор медичних наук Григорій Кривда провів лекцію-презентацію про специфіку огляду трупа, виявлення та фіксації різного виду ушкоджень, питання взаємодії між слідчим та судовими медиками під час огляду.

Під час занять заступник начальника слідчого управління ГУНП в Одеській області – начальник відділу злочинів, скоєних проти життя та здоров’я особи підполковник поліції Інна Власова розповіла про особливості проведення огляду місця події за окремими категоріями злочинів, роль слідчого як керівника слідчо-оперативної групи у проведенні огляду, взаємодію між учасниками огляду.

16Про процесуальні, криміналістичні аспекти огляду, його особливості, деталі курсанти дізналися від справжнього майстра своєї справи, Професіонала з великої літери, який проводив розслідування багатьох резонансних справ, – старшого слідчого в особливо важливих справах – криміналіста слідчого управління ГУНП в Одеській області майора поліції Павла Михайловського. Він на інсценованому місці події показав роботу слідчого під час огляду, звернув увагу на специфіку проведення цієї слідчої (розшукової) дії, розповів про власний досвід та особисті методики, надав практичні рекомендації. Також курсанти отримали завдання скласти протокол огляду місця події та додатки до нього.

Кафедрою кримінального процесу заплановано продовження тренінгів, направлених на напрацювання у курсантів навичок проведення слідчих (розшукових) дій, обрання заходів забезпечення кримінального провадження.