Інтерактивна кімната для відпрацювання навиків реагування

В рамках спільного проєкту МВС України та Координатора проєктів ОБСЄ в Одеському державному університеті внутрішніх справ працює інтерактивна кімната для відпрацювання навиків реагування поліцейських на випадки домашнього насильства.

photo5467442627520605692photo5467442627520605693Інтерактивна кімната представляє собою навчальний полігон у вигляді квартири, яка складається з чотирьох локацій – вхідні двері, кухня, кімната та коридор. При цьому кожна з локацій обладнана камерою та мікрофонами, що дозволяє слідкувати он-лайн за подіями, що відбуваються на полігоні.

Особи, які знаходяться в навчальній аудиторії, спостерігають на екрані та аналізують алгоритм дій «поліцейських» на ситуацію домашнього насильства. В подальшому в навчальній аудиторії за модеруванням викладача відбувається обговорення. За необхідності викладач може відтворити на екрані телевізора відеозапис кожної з локацій.

photo5467442627520605694photo5467442627520605697Інтерактивна кімната закріплена за кафедрою адміністративної діяльності поліції факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності та активно використовується в навчальному процесі під час проведення практичних занять з навчальної дисципліни «Запобігання та протидія домашньому насильству», яка викладається для здобувачів вищої освіти, слухачів курсів підвищення кваліфікації поліцейських, навчання представників мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства. Також інтерактивна кімната активно використовується під час захисту курсантами стажування та навчальної практики у формі проведення квестів. Інтерактивна кімната може використовуватись і для відпрацювання навиків здобувачів вищої освіти в рамках вивчення інших навчальних дисциплін.