Формування культури законності та доброчесності серед дітей

Друзі, маємо гарні новини

Розпочинається реалізація нового проєкту – «Формування культури законності та доброчесності курсантами університетів внутрішніх справ серед дітей віком 15-17 років в містах Одеса, Львів та Херсон».

Чому саме курсанти університетів внутрішніх справ?

Курсанти університетів внутрішніх справ в рамках профілактичної роботи долучаються до проведення занять у закладах освіти по всій Україні. Найбільш запитуваними з боку адміністрацій шкіл є надзвичайно важливі теми протидії булінгу, домашньому насильству, інтернет-безпеки, відповідальності за вчинення правопорушень. Однак, майже неохопленою залишається тема законності та доброчесності. Проте саме культура законності та доброчесності є запобіжником корупції, а побудова вільного від корупції суспільства – це спільна відповідальність органів влади та громадськості. Курсанти, які ще нещодавно самі були старшокласниками, краще відчувають думки та поведінку молоді, можуть знайти спільну мову, порозумітися та пояснити, чому важливо бути доброчесними, в чому проявляються законність та доброчесність та їх переваги для суспільства.

Чому саме діти 15-17 років?

Звісно, формувати культуру законності та доброчесності важливо з раннього дитинства, однак особливої актуальності дане питання набуває щодо учнів старших класів, які в недалекому майбутньому вступають до дорослого життя, в якому можуть стикнутись з корупційними ризиками та від законності і доброчесності яких залежить формування вільного від корупції суспільства в Україні.

Чому саме Одеський та Львівський університети внутрішніх справ?

Тому що це потужні університети, які готують майбутніх поліцейських, правоохоронців, для яких законність та доброчесність не просто принципи, а стиль життя. І вони бажають, щоб на стилі законності та доброчесності були не лише вони, а вся молодь. А ще міста Одеса, Херсон та Львів є курортними містами, обличчям України. І сподіваємось, що це обличчя не матиме вад у вигляді корупції, а буде стильним та доброчесним.

У рамках проєкту заплановані наступні активності:

– проведення онлайн зустрічі з представниками шкільних офіцерів поліції, ювенальної превенції, курсантів та старшокласників міст Одеси, Львова, Херсона для вироблення спільного підходу до розуміння законності та доброчесності, а також обговорення актуальних питань формування культури законності та доброчесності серед учнів старших класів та студентів коледжів;

– розробка методичних рекомендацій до проведення занять з дітьми віком 15-17 років на тему “Законність та доброчесність як стиль життя”;

– проведення онлайн тренінгу для тренерів серед курсантів Одеського та Львівського державних університетів внутрішніх справ, в тому числі Херсонського факультету ОДУВС, для ознайомлення їх з методичною розробкою та навчання проведенню інформаційно-просвітницьких заходів на тему “Законність та доброчесність – мій стиль життя”;

– проведення по 1 онлайн тренінгу на тему “Законність та доброчесність – мій стиль життя”, підготовленому курсантами для старшокласників в своїх містах.

Загальна тривалість проєкту – до 30 червня 2020 року.

Впевнені, що активності проєкту допоможуть сформувати у молоді розуміння важливості дотримання принципів законності та доброчесності для побудови вільного від корупції суспільства та переваг життя в такому суспільстві.

Будемо тримати вас в курсі реалізації проєкту. Переконані, що стиль законності та доброчесності існуватиме поза часом і ніколи не вийде з моди.

*Проєкт впроваджується Одеським державним університетом внутрішніх справ у партнерстві з Львівським державним університетом внутрішніх справ в рамках програми національних обмінів проєкту “Культура законності”, який адмініструється ЛМГО “Центр культурного менеджменту” за фінансування Посольства Королівства Нідерландів в Україні.