ДИСТАНЦІЙНЕ ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ З ОПЕРАТИВНО-РОЗШУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

2З метою набуття практичних навичок майбутніми працівниками оперативних підрозділів Національної поліції України, кафедрою оперативно-розшукової діяльності апробовано дистанційне практичне заняття з курсантами факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції.

3На виконання вимог наказу Міністерства внутрішніх справ України від 01.12.2017 № 981 «Про практичну складову в підготовці фахівців для Національної поліції України» освітній процес підготовки майбутніх працівників оперативних підрозділів Національної поліції України має бути спрямований саме на набуття практичних навичок роботи.

З цією метою працівниками кафедри оперативно-розшукової діяльності було апробовано проведення дистанційного практичного заняття з курсантами 302 взводу факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції.

Заняття проводив в.о. професора кафедри оперативно-розшукової діяльності кандидат юридичних наук, доцент Сергій Албул.

Дистанційно курсантам було запропоновано вигадану фабулу повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення. У свою чергу, курсанти мали прийняти заяву від умовного потерпілого, оформити протокол прийняття заяви про кримінальне правопорушення, а також пояснення від потерпілого та свідка.

54Попередньо, додатково було розглянуто положення таких нормативних актів, як:

– Інструкція з організації взаємодії органів досудового розслідування з іншими органами та підрозділами Національної поліції України в запобіганні кримінальним правопорушенням, їх виявленні та розслідуванні, затверджена Наказом МВС України від 07.07.2017 р. № 575;

– Порядок ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, затверджений Наказом МВС України від 08.02.2019 р. № 100;

– Інструкція з організації реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України, яка затверджена Наказом МВС України від 16.02.2018 р. № 111.

Після виконання завдання та складання відповідних документів, курсанти мали надіслати їх викладачу для перевірки та подальшого обговорення.