Вшановуємо пам’ять Героїв Крут

29 січня в Україні вшановують подвиг юнаків, які загинули за незалежність України. У цей день в 1918 році відбулась надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами. Уряд УНР, опинившись без війська, кинув на протистояння з більшовиками, що йшли на Київ, кілька сотень українських студентів та гімназистів. Майже всі вони полягли у нерівному бою. Але пам’ять про них з роками не згасла, а залишилась у наших серцях.

Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.

В українську історію ця битва увійшла як символ патріотизму і жертовності в боротьбі за свободу та незалежність України.