Брифінгове заняття за участі представників КМЄС

06 лютого в Одеському державному університеті внутрішніх справ проведено чергове брифінгове заняття за участі радника/тренера з питань кримінальних розслідувань КМЄС Клауса Вінтера на тему: «Методи проведення допиту підозрюваних та свідків (модель PEACE)» для представників науково-педагогічного складу вишу.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????Основні питання, на яких зупинився іноземний фахівець під час заняття, торкалися огляду процедур, які використовуються у більшості країн Західної Європи, особливо моделі PEACE, а також ідей, міркувань та методів, які можуть бути корисними під час проведення допиту.

Клаус Вінтер наголосив на тому, як правильно ставити питання і які саме, зазначивши 5 основних видів питань, і що користуватися потрібно лише першими двома:

– Закриті питання (Як вас звати? Котра година?);

– Відкриті питання (Як ви познайомилися? Чому ви зробили це?);

– Навідні питання (Скільки разів ви робили це раніше?);

????????????????????????????????????????????????????????????????????????– Подвійні (Що ви зробили з пістолетом – віддали його вашому братові?);

– Гіпотетичні (Ви отримуєте задоволення від цього? Чи почувалися ви незручно від цього?).

Як відмітив іноземний фахівець, неодмінно важливим критерієм для якісного результату є підготовка до допиту та перелік питань, які ставить перед собою поліцейський, сам допит, а також правильний аналіз та обробка отриманої інформації.

Тож, можна засвідчити ефективність подібних заходів та щиру зацікавленість співробітників університету у подальшому проведенні подібних занять для підвищення власного професійного рівня.