Бінарне заняття з судово-медичної експертизи отруєнь

Враховуючи специфіку діяльності майбутніх фахівців органів досудового розслідування та з метою підвищення практичної складової у процесі їх фахового навчання, викладачі кафедри криміналістики та психології факультету підготовки фахівців для підрозділів органів досудового розслідування ОДУВС не обмежуються лише теоретико-правовими аспектами навчання, а фокусують свою діяльність і на практичній складовій майбутньої професії.

У контексті зазначеного, 19 листопада курсанти 408 навчального взводу разом із доцентом кафедри криміналістики та психології Миколою Янковим відвідали Одеське обласне бюро судово-медичних експертиз, де провідні фахівці зазначеного бюро – судово-медичний експерт-імунолог вищої категорії кандидат медичних наук, доцент Руслан Кривда та судово-медичний експерт відділу судово-медичної експертизи трупів Євген Варсан провели бінарне практичне заняття з навчальної дисципліни «Судова медицина та психіатрія» на тему «Судово-медична експертиза отруєнь».

Під час заняття розглядались наступні питання:

– поняття «отрута», «отруєння», умови дії отрут;

– судово-медична діагностика отруєнь;

– деякі аспекти судово-медичної діагностики гострого отруєння етиловим алкоголем.

Курсанти мали можливість оглянути труп з ознаками смерті в результаті отруєння невідомою речовиною, а також з’ясувати типові питання, які вирішує судово-медична експертиза отруєнь, зокрема:

– чи було в даному випадку отруєння;

– якою отрутою воно викликане;

– яким шляхом отрута була введена в організм;

– в якій дозі прийнята отрута і т. ін.

Предметом особливої уваги під час бінарного заняття була фахова спрямованість підготовки майбутніх фахівців органів досудового розслідування. Бути самостійним, відповідальним, упевненим у собі, а головне – повірити, що ти можеш у правовому полі вирішувати юридичні і правоохоронні питання, – ось те, з чим курсанти повернулися до університету.