Практична складова навчального процесу

22 жовтня професором кафедри адміністративної діяльності поліції Оленою Ковальовою спільно із в.о. заступника директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області Вікторією Губко проведено бінарне заняття на тему «Правові засади запобігання та протидії домашньому насильству» для курсантів 4 курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності.

img_20191022_111956Під час заняття була звернута увага на право постраждалих від домашнього насильства осіб на безоплатну вторинну правову допомогу. Представники будь-якого із суб’єктів запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема і поліцейські, зобов’язані поінформувати постраждалу особу про її права, заходи і соціальні послуги, якими вони можуть скористатися.

Вікторія Губко детально розповіла курсантам про особливості надання безоплатної вторинної правової допомоги постраждалим від домашнього насильства осіб; документи, які повинна мати постраждала особа для отримання такої допомоги; звернула увагу на можливість надання таких послуг за місцем проживання постраждалої особи; надала контакти, за якими можна звернутись за отриманням безоплатної вторинної правової допомоги. Курсанти усвідомили, що важливо вже під час навчання формувати довідник з контактами суб’єктів, з якими необхідно взаємодіяти під час реагування на випадки домашнього насильства.

img_20191022_110358Домашнє насильство є комплексною проблемою і відповідно потребує комплексного підходу до його вирішення. Від того, наскільки курсанти засвоять важливість та особливості взаємодії з іншими суб’єктами запобігання та протидії домашньому насильству, залежить ефективність надання допомоги постраждалим особам. Саме центри та бюро безоплатної вторинної правової допомоги є одним із суб’єктів, які можуть сприяти у практичній діяльності поліцейських у випадках домашнього насильства. Виключно за умови налагодження дієвої взаємодії між поліцейськими та працівниками центрів надання безоплатної вторинної допомоги можливе якісне надання допомоги постраждалим від домашнього насильства особам, а також запобігання повторним випадкам вчинення насильства.