Безпека дітей в Інтернеті

09 квітня керівниця Центру ґендерної освіти Одеського державного університету внутрішніх справ в рамках співпраці з Одеською спеціалізованою школою №35 провела інтерактивну лекцію для батьків учнів на тему «Інтернет: дозволити не можна заборонити. Правила безпечної поведінки. Інструкція для батьків».

Безпека дітей, зокрема і в Інтернеті, – спільна відповідальність батьків, вчителів та безпосередньо самих дітей. Тому інформаційно-просвітницькі заходи з питань безпеки в Інтернеті мають охоплювати кожного з них.

Під час зустрічі були розглянуті питання щодо користі та загроз Інтернету, а також сформульовані правила безпечного користування Інтернетом: якомога менше особистої інформації; ні зустрічам з он-лайн-незнайомцями; ні інтимним фото; не замовчувати факти кібербулінгу; дотримання загальних правил поведінки в Інтернеті тощо. Наголошено на важливості батьківського контролю та їх відповідальності, надано поради для випадків, коли дитина є жертвою кібербулінгу, та коли дитина сама є інтернет-хуліганом. Учасники заходу погодились, що головне правило – це довірливі відносини з дітьми. Крім того, кожен з батьків отримав інформацію про Національну дитячу гарячу лінію, за якою можна отримати консультацію психолога, зокрема і з питань виховання дітей.

Батьки школярів були вдячні за надану інформацію та звернулись з проханням, щоб такі заняття проводились також для їх дітей. Адже обізнані – значить захищені!

Також при нагоді в школі була проведена профорієнтаційна робота з учнями 10-11 класів.