Шкільний “Брейн-ринг” до Дня юриста

05 жовтня в Одеському інтелект-клубі №1 в рамках співпраці Одеського державного університету внутрішніх справ з підрозділами ювенальної превенції Національної поліції України кафедрою адміністративного права та адміністративного процесу факультету №2 було організовано та проведено для учнів 9-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Одеси та курсантів “Брейн-ринг”, присвячений Дню юриста.

Участь у грі взяли 5 команд закладів загальної середньої освіти м. Одеси, зокрема Одеського економічного ліцею, Одеського НВК №4, Одеського НВК №53, Одеського юридичного ліцею. До складу кожної із команд були включені курсанти Одеського державного університету внутрішніх справ.

Інтелектуальний конкурс проведено за підтримки начальника відділу ювенальної превенції ГУНП в Одеській області Віталія Капуляка, старшого інспектора з особливих доручень відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Івана Рожкована, а також завідувача кафедри адміністративного права та адміністративного процесу Олени Ковальової, доцента цієї ж кафедри Вікторії Томіної та курсантів факультету №3 Полякова М.Д. (306 взвод),  Швецової О.В. (306 взвод), Самотес Н.І. (306 взвод), Устюшевої К.В. (306 взвод), Перевишко Я.В. (306 взвод), Віноградової В.В. (306 взвод),  Бабіч Н.С. (306 взвод), Якушевої В.В. (306 взвод), Шевчук І.В. (307 взвод), Мурару С.В. (307 взвод), Степенко В.І. (308 взвод), Бондаренко О.І. (207 взвод).

Всі учасники брейн-рингу отримали дипломи, а команда, яка здобула перемогу, також подарунки від організаторів заходу.

Під час брейн-рингу представниця відділу профорієнтаційної роботи Оксана Юрочко розповіла присутнім про умови вступу та навчання в Одеському державному університеті внутрішніх справ та продемонструвала відеофільм про наш університет. Представник кафедри криміналістики, судової медицини та психіатрії Дмитро Афонін продемонстрував присутнім криміналістичну валізу та її можливості.

Для учнів та курсантів тренеркою Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда-Україна» Оленою Ковальовою був також проведений відеолекторій, присвячений питанням цінності життя із використанням навчального анімаційного ролика, який отримав сертифікат Українського науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України. Сюжет фільму розповідає можливості живого спілкування на відміну від спілкування в соціальних мережах та пропагує цінність життя.

Учасники та учасниці брейн-рингу проявили неабияку ерудованість, визнали важливість проведення подібних заходів та виявили готовність брати подальшу участь у інтелектуальних конкурсах та інших інформаційно-просвітницьких заходах.

Одеський державний університет внутрішніх справ приділяє значну увагу організації та проведенню профілактичних заходів з учнями загальноосвітніх закладів у сфері забезпечення прав, інтересів та безпеки дітей, запобігання правопорушенням, недопущення фактів жорстокого поводження у дитячому середовищі. У співпраці з Національною поліцією України, зокрема підрозділами ювенальної превенції, заплановане подальше проведення спільних заходів із залученням представників університету, зокрема курсантів. Участь курсантів у інформаційно-просвітницьких заходах з учнями загальноосвітніх навчальних закладів сприяє крім того набуттю ними практичних навиків проведення профілактичних заходів. Тільки завдяки синергії науки та практики можлива якісна підготовка майбутніх правоохоронців, ефективне забезпечення прав і свобод людини та створення безпечного середовища для дітей.