Участь у інтерактивній дискусії «Розуміння маскулінності та ґендерної рівності в секторі безпеки України»

29 листопада представники Одеського державного університету внутрішніх справ разом з представниками Національної академії внутрішніх справ та Харківського національного університету внутрішніх справ взяли участь у інтерактивній дискусії «Розуміння маскулінності та ґендерної рівності в секторі безпеки України».

«Розуміння маскулінності та ґендерної рівності в секторі безпеки України» – перше в історії вітчизняного сектору безпеки національне дослідження (з використанням міжнародної методології IMAGES), яке проведено з лютого 2019 року по грудень 2020 року за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України.

Дослідження здійснювалося за експертної та технічної підтримки структури ООН Жінки в Україні, за фінансової підтримки урядів Швеції та Норвегії, у партнерстві з неурядовою організацією «Promundo-US», Національною академією внутрішніх справ та Київським міжнародним інститутом соціології.

IMAGES – це одне з найбільш комплексних досліджень, проведене у більш ніж 40 країнах світу, яке спрямоване на вивчення ставлення і практик щодо ґендерної рівності як серед чоловіків, так і серед жінок з метою використання цієї інформації під час підготовки, впровадження та моніторингу реалізації заходів та політик, спрямованих на просування ґендерної рівності.

Дослідження проведено з метою визначення рівня сприйняття жінками і чоловіками в секторі безпеки України ґендерної рівності, маскулінності та фемінності, а також ролі чоловіків та жінок у суспільстві.

Мета дослідження – використання його результатів під час підготовки, упровадження та моніторингу реалізації заходів, спрямованих на просування ґендерної рівності, зокрема виконання Національного плану дій щодо реалізації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

Досліджувалися такі сфери: насильство за ознакою статі, здоров’я та звички, пов’язані з ним, розподіл праці у домогосподарстві, участь чоловіків у догляді та вихованні дітей, ставлення чоловіків і жінок до ґендерних питань і політики, пов’язаної з ґендерною рівністю, а також щодо якості життя.

Усього в межах дослідження було опитано 1 595 респондентів та респонденток (1 354 чоловіки та 241 жінку – поліцейських та військовослужбовців) трьох служб: Національної поліції, Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України.

Під час дискусій було використано відеоматеріали, які представлятимуть результати Дослідження. Перед представленням результатів дослідження було проведено квіз. Найактивніші учасники отримали мерч. Також ОДУВС отримав публікації та постери.