• Українська
  • English
×

Тематичний захід до Дня Європи в Європейському Союзі

Сьогодні, 10 травня, старшим інспектором відділу міжнародного співробітництва ОДУВС Анастасією Вальгма було проведено тематичний захід з нагоди Дня Європи в Європейському Союзі. У заході взяли участь здобувачі освіти факультетів підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності, кримінальної поліції та органів досудового розслідування.

Курсанти ознайомились з поняттям «цінності» та етапами еволюції цінностей, представленій на основі Теорії доктора Грейвса про Спіральну динаміку. Ця еволюційна теорія була обрана серед багатьох інших, так як вона найбільш повно описує можливі ступені еволюції розвитку як людини, її цінностей, так і суспільства. Рівні розвитку в теорії Грейвса описуються через парадигми свідомості (які для зручності кодуються різними кольорами від бежевого до жовтого). Ці парадигми свідомості, або ціннісні комплекси, що включають в себе духовні вірування, культурні ідеї, моральні принципи, моделі навчання і т. д. виникають по мірі виникнення потреби в них у процесі соціокультурної еволюції.

Наостанок курсантами були обговорені 6 основних Європейських цінностей, які є критеріями становлення цивілізованого та демократичного суспільства. Шість базових цінностей Європейського Союзу – це світоглядні принципи, а саме: повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство права та повага до прав людини.

Перейти до вмісту