Студенти університету продовжують надавати безоплатну правову допомогу на базі юридичної клініки вишу

10 травня здобувачі вищої освіти 3-го курсу за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» Навчально-наукового інституту права та кібербезпеки, які проходять виробничу практику на базі юридичної клініки Одеського державного університету внутрішніх справ, надали консультацію мешканці м. Одеса, яка звернулася з питанням, що виникло у зв’язку із заборгованістю по кредитному договору.

Під час консультації стажисти роз’яснили положення Цивільного кодексу України щодо порядку укладення, зміни, розірвання виконання зобов’язань за договором. Додатково було вказано про відповідальність за порушення виконання кредитних зобов’язань, процентну ставку за кредитом.

Здобувачі вищої освіти зазначили, що відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» № 2120-IX від 15.03.2022 р. розділ “Прикінцеві та перехідні положення” Цивільного кодексу України доповнено пунктами 18 і 19 такого змісту: «У період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування у разі прострочення позичальником виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від відповідальності, визначеної статтею 625 ЦК України, а також від обов’язку сплати на користь кредитодавця (позикодавця) неустойки (штрафу, пені) за таке прострочення».

Під керівництвом досвідчених викладачів професорсько-викладацького складу Одеського державного університету внутрішніх справ здобувачі вищої освіти продовжують надавати безоплатну правову допомогу мешканцям м. Одеса та громадянам України, які переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.