Обговорення проблемних питань роботи ювенальної превенції із дітьми, які перебувають у конфлікті із законом

15 червня проректором Одеського державного університету внутрішніх справ д.ю.н., професором полковником поліції Максимом Корнієнком була організована робоча зустріч із заступником начальника ГУНП у Вінницькій області майором поліції Ігорем Волокітенком, завідувачкою кафедри криміналістики та психології к.ю.н підполковником поліції Валентиною Горошко, доцентом кафедри адміністративної діяльності поліції к.ю.н., доцентом підполковником поліції Аллою Пишною, доцентом кафедри адміністративної діяльності поліції к.ю.н. майором поліції Анною Сухарєвою та доцентом кафедри криміналістики та психології к.ю.н. майором поліції Оленою Проценко.

Під час зустрічі було обговорено проблемні питання діяльності поліції щодо роботи з дітьми, які перебувають у конфлікті з законом. Всебічна охорона та захист прав дітей є одним із пріоритетних завдань підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України, оскільки діти є найбільш незахищеними та вразливими. Саме на ці підрозділи покладається здійснення профілактичної діяльності, спрямованої на запобігання вчинення дітьми кримінальних і адміністративних правопорушень, виявлення причин і умов, які цьому сприяють та вжиття заходів для їх усунення.

У зв’язку з цим Ігорем Волокітенком надано пропозиції щодо розробки науково-педагогічним складом університету методичних рекомендацій, які допоможуть практичним працівникам Національної поліції України у належній організації роботи з дітьми, які скоїли правопорушення та перебувають у конфлікті із законом.

Методичні рекомендації покликані сприяти розумінню організації та побудови дружнього спілкування та опитування дитини працівниками поліції, встановленню причин вчинення ними правопорушень, їх потреб, а також особливостей психологічного та вікового розвитку дитини.

Окремо обговорювалися напрями співробітництва ГУНП у Вінницькій області з Одеським державним університетом внутрішніх справ щодо реалізації спільних проєктів, науково-практичних заходів, у тому числі обміну інформацією і досвідом в межах відповідних функцій і повноважень, підготовки методичних рекомендацій для забезпечення підготовки здобувачів вищої освіти та використання у практичній діяльності.