Відкрита лекція за участю представника Слідчого управління ГУНП в Одеській області

15 червня для студентів 2-го курсу Навчально-наукового інституту права та кібербезпеки, які проходять практику на базі юридичної клініки, та курсантів 3-го курсу факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Одеського державного університету внутрішніх справ, за участю представників та керівника наукового гуртка з кримінального процесу, відбулась відкрита лекція за темою «Особливості проведення слідчих (розшукових) дій».

Захід провів заступник начальника управління – начальник організаційно-методичного відділу Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Одеській області майор поліції Сергій САВЧЕНКО.

На початку зустрічі лектор зазначив про те, що з початком повномасштабної збройної агресії російської федерації безперечною залишається пріоритетність якісного та ефективного розслідування кримінальних правопорушень.

Особлива увага була приділена питанням проведення слідчих (розшукових) дій в умовах воєнного стану, ефективності та оперативності кримінального провадження.

Додатково було роз’яснено наступні питання:

– особливості проведення допиту свідка;

– особливості проведення допиту потерпілого;

– процесуальний порядок збирання доказів у кримінальному провадженні;

– підстави проведення експертизи;

– форми фіксування кримінального провадження.

Крім того, в ході заходу Сергій САВЧЕНКО звернув увагу на важливість якісного проведення огляду місця події, що є необхідною передумовою подальшого успішного розкриття та розслідування кожного кримінального правопорушення, оскільки саме в ході цієї слідчої (розшукової) дії виявляються сліди злочину й інші речові докази, здійснюється аналіз важливих обставин злочину та фіксація доказової інформації.

Заняття пройшло у формі відкритого діалогу, в ході якого лектор надав відповіді на актуальні запитання здобувачів вищої освіти та навів приклади з практики щодо розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень.