Всебічний розвиток особистості – запорука підготовки висококваліфікованих юристів!

13 травня курсанти 1 курсу факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування відвідали зустріч-читання «Ліна Костенко: мовчазна бунтарка». Зустріч відбулась в Одеській ОУНБ імені М.С. Грушевського, лектор – Ірина Нечиталюк, кандидат філол. наук, доцент кафедри української літератури ОНУ імені І.І. Мечникова. Організатор заходу – КУ «Одеський центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді».

Ліну Костенко вважають генієм слова, залізною жінкою та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами. Усе своє життя письменниця не боялась влади і відкрито говорила про неї всю правду. У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. Нині вона воліє мовчати, а з нами говорять її твори.

Авторка поетичних збірок «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), роману у віршах «Маруся Чурай» (1979, Шевченківська премія 1987), поеми «Берестечко» (1999, 2010). 2010 року опублікувала перший прозовий роман «Записки українського самашедшого», що став одним із лідерів продажу серед українських книжок у 2011 році. Ліна Василівна відмовилася від звання Героя України. У сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Загальна бібліотека ОДУВС