• Українська
  • English
×

Вебінар за темою «Протидія домашньому насильству та убезпечення від потрапляння в ситуацію торгівлі людьми»

13 травня відбувся вебінар за темою «Протидія домашньому насильству та убезпечення від потрапляння в ситуацію торгівлі людьми». Перед учасниками заходу з Асоціації психологічної допомоги жінкам та дітям у період війни (Франція) виступила тренерка Національної тренерської мережі громадської організації «Ла Страда – Україна», професорка кафедри адміністративної діяльності поліції Одеського державного університету внутрішніх справ Олена КОВАЛЬОВА. До заходу долучилась завідувачка юридичної клініки вишу Тетяна ВОЛОШАНІВСЬКА.

Під час заходу тренеркою було обговорено питання стану реалізації заходів забезпечення виконання Конвенції Ради Європи «Про запобігання та протидію насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» (Стамбульської конвенції) та Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

У рамках проведення вебінару особлива увага була приділена висвітленню наступних питань, зокрема:

форми домашнього насильства (фізичне, психологічне, сексуальне, економічне);

цикл насильства (фаза посилення напруги, фаза вибуху чи побиття, фаза спокою і каяття);

феномени насильства (феномен соціальної естафети, стокгольмський синдром, комплекс жертви, вторинна вигода);

«колесо насильства», яке включає наступні компоненти: примус та погрози; залякування; емоційне насильство; ізоляція; зменшення, заперечення обвинувачення; використання дітей; використання чоловічих привілеїв; економічне насильство;

причини насильства (економічні, психологічні, правові, соціально-культурні);

попереджувальні ознаки та фактори ризику;

міфи і стереотипи, що сприяють вчиненню домашнього насильства та засоби їх подолання.

Особливу увагу представниця Національної тренерської мережі громадської організації «Ла Страда – Україна» звернула на засоби подолання домашнього насильства, вжиття конструктивних та ефективних дій, та зазначила про ресурси підтримки.

Перейти до вмісту