This content is restricted to site members. If you are an existing user, please log in. New users may register below.

Матвєєва Лілія Георгіївна
Завідувач кафедри, доктор юридичних наук, професор, полковник поліції
Профіль:
Переглянути профіль Google Scholar
Освіта вища. У 1992 році закінчила Одеський державний університет ім. І.І.Мечникова за спеціальністю – «історія», кваліфікація – «історик, викладач історії». У 1996 році закінчила з відзнакою Одеський інститут внутрішніх справ за спеціальністю «правоохоронна діяльність», присвоєно кваліфікацію - «спеціаліст». У 2003 році закінчила Одеський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство», кваліфікація - «юрист».
У навчальному закладі працює з липня 1996 р. на посадах викладача, доцента, професора, начальника, завідувача кафедри. У 2005 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук. Вчене звання доцента кафедри теорії та історії держави і права присвоєно у 2008 р. У 2016 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.
Проводить заняття з навчальних дисциплін «Теорія держави і права», «Захист прав вразливих груп Національною поліцією України», «Філософія права», «Міжнародний захист прав людини».
Матвєєва Л. Г. є співавтором сучасної правової енциклопедії, підручника «Теорія держави і права: Підручник. Практикум. Тести», підручника «Судова, правоохоронна та правозахисна системи України», навчального посібника «Теорія держави і права: елементарний курс», навчального посібника «Теорія держави і права: державний іспит», автором монографічного дослідження «Транзитивність у правовій сфері». У 2019 році вийшов друком підручник з теорії держави і права (друге видання). Має публікації у міжнародному періодичному виданні, що індексуються у міжнародних наукометричних базах ScopusWebofScience та міжнародних наукових видання, що мають індекс цитування.
Бере активну участь у міжнародних та всеукраїнських конференція, є членом міжнародної асоціації істориків права та учасником міжнародного наукового симпозіуму з порівняльного правознавства. Постійно підвищує свій професійний рівень шляхом підвищення кваліфікації, особистою участю у науково-практичних конференціях та міжнародних форумах. За 2019 рік пройшла курси підвищення кваліфікації в ОДУВС та повний курс підготовки медіатора на навчальною програмою «Медіація», ОНУ ім. І. І. Мечникова за програмами «Психологія та педагогіка вищої школи. Методика викладання економіко-правових дисциплін у вищої школі» та «Основи медіації та діалогу».
У вересні 2019 року пройшла міжнародне стажування у Варненському вільному університеті ім. Чорноризця Храбра (Болгарія) в рамках ІV міжнародного науково-практичного форуму «Інновації в науці: виклики сучасності».
Є переможцем конкурсу «Кращий науковець року – 2015» Одеського державного університету внутрішніх справ. У 2019 році у номінації кращий науковець року ОДУВС отримала Дипломом ІІІ ступеня.
За результатами конкурсу серед науково-педагогічного складу ОДУВС «Викладач року – 2016», посіла друге місце.
У 2020 році була автором та керівником проекту співпраці з Офісом Ради Європи України щодо захисту прав вразливих груп НПУ.
З 2020 році у складі робочої групи приймає участь у співпраці з КМЕС, щодо перспектив запровадження поліцейської медіації.
У грудні 2020 року склала іспит зі знання болгарської мови на рівні В2.
У грудні 2020 року команда магістрів ОДУВС під керівництвом Лілії Матвєєвої зайняла трете місце у Міжнародному проекті «Розширення прав і можливостей молоді за допомогою навичок аналізу конфліктів», який проходив з вересня по грудень 2020 року з ініціативи міжнародної мережі Глобальне партнерство з попередження збройних конфліктів (GPPAC), її східноєвропейської мережі.
Сфера наукових інтересів:
теорія та історія держави і права;
філософія права;
порівняльне правознавство»;
транзитивність у правовій сфері;
теорія прав людини;
медіація та альтернативні способи вирішення юридичних конфліктів.
Фундаментальні роботи:
1. Матвєєва Л. Г. Транзитивність у правовій сфері : монографія. К. : Юрінком Інтер, 2015. 328 с.
2. Крестовська Н. М., Матвєєва Л. Г. Теорія держави і права: Підручник. Практикум. Тести. 2-ге вид., випр.і допов. К. : Юрінком Інтер, 2019. 584 с.
3. Крестовська Н. М., Матвєєва Л. Г. Теорія держави і права: Елементарний курс. 2-ге вид. Х. : Одіссей, 2008. 442 с.
4. Матвєєва Л. Г. Теорія держави і права : практикум. О. : ОДУВС, 2009. 110 с.
5. Матвєєва Л. Г. Теорія держава і права : навчально-методичний посібник. О. : ОЮІ ХНУВС, 2006. 115 с
6. Теорія держави і права в питаннях та відповідях. Державний іспит: посібник. Ю. М. Оборотов, А. Ф. Крижанівський, Н. М. Крестовська, Л. Г. Матвєєва. Х. : Одиссей, 2007. 247 с.
7. Matvieieva L. Innovation and novation as a form of law renewal / Innovations in Science: the Challenges of Our Time. Collective monohraph. Vol. 2. Hamilon: Accent Graphics Communications & Publishing. 2019. P. 266-274.

Тарасенко Лідія Борисівна
Професор кафедри, кандидат історичних наук, доцент
Профіль:
Переглянути профіль Google Scholar
Освіта вища історична, закінчила Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка у 1982 р. До 2004 року працювала на різних посадах у школах Луганської області.
З 2004 року до 2014 року працювала в Луганському державному університеті внутрішніх справ.
З 1 вересня 2014 року до теперішнього часу працює в Одеському державному університеті внутрішніх справ:
з 1 вересня 2014 року до 31 серпня 2016 року – доцентом кафедри українознавства;
з 1 вересня 2016 року до теперішнього часу – професором кафедри теорії та філософії права факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування.
У 2009 році захистила дисертацію за спеціальністю 07.00.01 – історія України, у 2015 році присвоєно вчене звання доцента.
Під її керівництвом у 2018 році курсантка здобула ІІІ місце у Конкурсі наукових робіт курсантів, слухачів та студентів закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання у номінації «Науки оборонної та безпекової сфери держави».
Автор близько 90 публікацій різного формату, зокрема підготовлено особисто та у співавторстві 2 монографії, 1 навчальний посібник, 2 навчально-методичних посібника, 3 навчально-методичних рекомендації, 25 статтей у фахових виданнях.
Сфера наукових інтересів:
- Відомі правники та філософи різних часів – представники українського народу.
- Радянська держава та Голодомори ХХ ст. в Україні.
- Розстріляне Відродження 30-х рр. ХХ століття в Україні.
- Українське національне відродження та українська культура ХІХ століття.
- Підприємницька діяльність селянства Донбасу в добу нової економічної політики та історія повсякденності селянства цього періоду.
Фундаментальні роботи:
1. Історія України: навч. посібн. для слухачів вищих навчальних закладів МВС України заочної та дистанційної форм навчання / Карпунова Н.Г., Резніков А.В., Тарасенко Л.Б.; МВС України, Луган. держ. ун-т внутр. справ ім. Е.О. Дідоренка. 2014. 282 с.
2. Регіонознавство: навч.-метод. пос. / уклад. Л.Б. Тарасенко, В.А. Савченко; відп. ред. Л.Б. Тарасенко. Одеса: ОДУВС, 2014. 168 с.
3. Історія та культура України: Навчально-методичний посібник для студентів навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання факультету заочного навчання цивільних осіб за напрямом підготовки «Правознавство» / Уклад. Тарасенко Л.Б. / МВС України, Одеський державний університет внутрішніх справ. Одеса: ОДУВС, 2015. 162 с.
4. Комунікативний етикет працівників Національної поліції: моногр. / О.М. Мітіна, Ю.І. Шмаленко, Є.В. Тягнирядно та ін. Одеса, ОДУВС, 2016. 154 с.
5. Тарасенко Л.Б. Протистояння між більшовицькою владою та українським селянством під час Голодомору 1921-1923 рр. (на прикладі перебігу подій цього часу в селах Донбасу). Південноукраїнський правничий часопис. ОДУВС, 2017. № 3. С.153-157.
6. Тарасенко Л.Б., Шевчук В.В. Методичні рекомендації щодо виконання та захисту курсових робіт з навчальної дисципліни «Теорія держави та права». Одеса: ОДУВС, 2019. 32 с.
7. «Історія держави та права України»: Навчально-методичні рекомендації щодо підготовки до семінарських занять та самостійної роботи для курсантів факультету № 2 спеціальність 262 «Правоохоронна діяльність» / уклад. Л.Б. Тарасенко, В.В. Шевчук. Одеса: ОДУВС, 2019. 80 с.

Магновський Ігор Йосифович
Професор кафедри, доктор юридичних наук, професор
Профіль:
Переглянути профіль Google Scholar
Переглянути профіль ORCID
Переглянути профіль PUBLONS
Освіта вища юридична, у 1992 році закінчив історичний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту за спеціальністю «Історія і педагогіка»: учитель історії і суспільствознавства, методист по виховній роботі (денна форма).
У 1994 році закінчив Київський інститут внутрішніх справ Української академії внутрішніх справ за спеціальністю «Психологія»: психолог-практик (денна форма).
У 1996 році закінчив юридичний факультет Львівського інституту внутрішніх справ при Українській академії внутрішніх справ за спеціальністю «Правоохоронна діяльність»: юрист (денна форма)
У 1999 році закінчив юридичний факультет Прикарпатського університету імені Василя Стефаника за спеціальністю «Правознавство»: юрист (екстернатна форма).
У 2000 році закінчив економічний факультет Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника за спеціальністю «Облік і аудит»: бухгалтер-економіст (заочна форма).
2000–2003 рр. (денна форма) – закінчив ад’юнктуру Національної академії внутрішніх справ України і захистив дисертацію на тему: «Гарантії прав і свобод людини та громадянина в праві України». Кандидат юридичних наук (спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень), вчене звання – доцент (2006 р.).
2008–2011 рр. (денна форма) – докторант кафедри конституційного та міжнародного права Національної академії внутрішніх справ. 15 жовтня 2015 року захистив докторську дисертацію (спеціальність «конституційне право; муніципальне право – 12.00.02» на тему: «Конституційно-правове регулювання територіального устрою України: історія, сучасність, перспективи»).
В органах внутрішніх справ з 1992 року, проходив службу на посадах: дільничного інспектора міліції; інспектора інспекції у справах неповнолітніх відділення карного розшуку; юрисконсульта; викладача; доцента кафедри цивільного права та процесу; професора кафедри теорії та історії держави і права; начальника кафедри оперативно-розшукової діяльності, спецтехніки та інформатики, начальника кафедри професійних та спеціальних дисциплін. З червня 2020 року по теперішній час професор кафедри теорії та філософії права факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування.
Пройшов міжнародне стажування, а саме з 20.07.2020 по 20.10.2020 року в університеті Марії Кюрі Складовської м. Люблін (Республіка Польща).
Автор понад 130 наукових публікацій різного формату, зокрема підготовлено особисто 1 монографію, у співавторстві 1 навчальний посібник із грифом МОН України, 69 статей у фахових видання України, з яких 8 у зарубіжних виданнях (зокрема 2 публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричної бази Scopus), 67 тез наукових конференцій.
Сфера наукових інтересів:
теорія держави і права;
конституційне право;
права і свободи людини та громадянина.
Фундаментальні роботи:
1. Територіальний устрій України: монографія. Івано-Франківськ: Тіповіт, 2011. 476 с.
2. Адміністративно-правові засади реалізації кадрової політики в системі правосуддя України : навч. посіб. /А.В. Боровик, А. В. Попик, О.Ю. Дрозд та ін. Одеса: Вид. дім «Гельветика»,2021. 248 с. (підрозділ 2.5 І.Й. Магновський спільно з А.В. Попик)
3. Igor Mahnovskyi, Angelika Krusyan, Liudmila Kornuta, Victoriia Shkarpytska. Civic institution influence on formation of public service principles in Ukraine. Eurasian Journal of Biosciences, 2019 - Volume 13 Issue 2, pp. 2417-2423.
4. Ihor Y. Mahnovskyi, Oleh M. Stets, Rodion V. Nehara. Participation of civil society institutions in the competition in the civil service. International Journal of Psychosocial Rehabilitation. 2020, May. DOI: 10.37200/IJPR/V24I8/PR280933. P: 9423-9431.

Янчук Наталія Дмитрівна
Доцент кафедри теорії та філософії права
Освіта вища юридична, з відзнакою закінчила Одеську національну юридичну академію у 2005 році та у 2005 році була закріплена здобувачем кафедри права Європейського Союзу та порівняльного правознавства Одеської національної юридичної академії.
З 2006 до 2010 року працювала асистентом на кафедрі права Європейського Союзу та порівняльного правознавства Одеської національної юридичної академії.
З 2010 до 2018 року працювала доцентом на кафедрі права Європейського Союзу та порівняльного правознавства Одеської національної юридичної академії.
З 2018 до 2021 року працювала доцентом на кафедрі суспільно-гуманітарної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».
З 2 вересня 2021 року до теперішнього часу працює в Одеському державному університеті внутрішніх справ
У 2009 р. захистила кандидатську дисертацію (кандидат юридичних наук) за спеціальністю 12.00.01 – теорія і історія держави і права, історія політичних і правових учень на тему «Правове забезпечення концепції сталого розвитку сучасної держави: теоретико-компаративістський аналіз». Рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України 28 березня 2013 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри права Європейського Союзу та порівняльного правознавства.
Є автором близько 80 методичних та наукових публікацій з питань правового забезпечення концепції сталого розвитку сучасної держави, теоретичних основ порівняльної галузевої компаративістики, екологічної політики Європейського Союзу, теоретичних аспектів освітнього права (у тому числі монографій, підручників, навчальних посібників, статей).
Здійснює підготовку дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія і історія держави і права, історія політичних і правових учень на тему «Теоретико-методологічні основи порівняльного правознавства в сфері кримінального права».
Сфера наукових інтересів: питання правового забезпечення концепції сталого розвитку, теоретичні основи порівняльної галузевої компаративістики, теоретичні аспекти освітнього права; право Європейського Союзу.

Шевчук Вікторія Вікторівна
Старший викладач
Профіль:
Переглянути профіль Google Scholar
Освіта вища юридична, закінчила в 1997 році Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова. З жовтня 1997 року працює в Одеському державному університеті внутрішніх справ
Автор близько 30 наукових публікацій різного формату (підготовлено особисто та у співавторстві – навчальний посібник, статті у фахових видання, тези доповідей). Має підготовлені та видані у співавторстві методичні праці.
Сфера наукових інтересів:
- проблеми конституційного права України,
- питання місцевого управління та самоврядування.
Викладає навчальні дисципліни:
- «Юридична деонтологія»,
- «Поліцейська деонтологію»,
- «Конституційне право»,
- «Міжнародне право».
Фундаментальні роботи:
1. Шевчук В.В. Конституційно-правові засади реалізації прав національних меншин та корінних народів в Україні у системі освіти. Юридичний бюлетень 2017. № 4. С. 43-51. URL: http://oduvs.edu.ua/wp-content/uploads/2016/09/2017.4.YUridichnij.Byuleten..pdf
2. Шевчук В.В., Пьохов В.М., Пьохова С.В. Екологічна криза в Україні: окремі питання нормативно-правового забезпечення реалізації державної екологічної політики. Південноукраїнський правничий часопис. 2018. № 2. С. 51-55. URL: http://www.sulj.oduvs.od.ua/archive/2018/2/16.pdf
3. Шевчук В.В. Форми реалізації громадського контролю територіальною громадою у сфері місцевого самоврядування. Юридичний науковий електронний журнал. 2018. № 4. С.22-26. URL: http://lsej.org.ua/4_2018/7.pdf
4. Шевчук В.В., Пьохов В. М. Корупція: головна причина бідності та підриву основ демократії України. Південноукраїнський правничий часопис. 2019. № 3. С.32-35. URL: http://www.sulj.oduvs.od.ua/archive/2019/3/10.pdf

Березовенко Любов Сергіївна
Викладач кафедри теорії та філософії права
Березовенко Любов Сергіївна, викладач кафедри
Профіль:
Переглянути профіль ORCID
Освіта вища юридична, з відзнакою закінчила Одеський державний університет внутрішніх справ та у 2020 році вступила до аспірантури Одеського державного університету внутрішні справ за спеціальністю 12.00.01 — теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень.
З 2018 року до 2019 року працювала лаборантом кафедри державно-правових дисциплін Одеського державного університету внутрішніх справ.
З 2019 року до 2020 року працювала методистом факультету №1 навчально-наукового інституту права та кібербезпеки Одеського державного університету внутрішніх справ.
З вересня 2020 року займає посаду викладача кафедри теорії та філософії права Одеського державного університету внутрішніх справ.
У 2018-2019 навчальному році пройшла повний курс підготовки медіаторів за навчальною програмою «Медіація». У грудні 2019 року та у лютому 2020 року взяла участь в інтерактивних тренінгах з медіації організованих громадською організацією «Південно-українська колегія медіаторів». У вересні 2020 року пройшла серію семінарів-тренінгів Консультативної Місії Європейського Союзу за темою «Медіація як інструмент врегулювання цивільних, адміністративних спорів та незначних кримінальних правопорушень».
З вересня 2020 року є головою Координаційної ради Наукового товариства здобувачів вищої освіти та молодих вчених ОДУВС. Є членом громадської організації «Південно-українська колегія медіаторів» та Української асоціації представниць правоохоронних органів.
Сфера наукових інтересів:
- Теорія держави та права;
- Інститут юридичних проступків.