This content is restricted to site members. If you are an existing user, please log in. New users may register below.

Форос Ганна Володимирівна
Т.В.О. завідувача кафедри, к.ю.н., доцент
Профіль:
Переглянути профіль ORCID
У 1998 році закінчила Південноукраїнський педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського за спеціальністю – „фізика”, кваліфікація – “спеціаліст”. У 2001 році закінчила Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова за спеціальністю – „правознавство”, кваліфікація - „спеціаліст ”. 3. Кандидат юридичних наук з 2003 року. Дисертацію за темою «Організаційно-правові засади боротьби з комп’ютерною злочинністю» захистила в грудні 2003 р., у спеціалізованій Вченій раді Одеського юридичного інституту НУВС СРК 41.722.01).
В Одеському університеті внутрішніх справ працює з 1997 року, і за цей час пройшла з посади начальнику кабінету до професора кафедри. Викладає такі навчальні дисципліни як: «Інформаційні технології», «Інформаційне забезпечення професійної діяльності», «Інформаційно-аналітичне забезпечення правоохоронної діяльності», «Актуальні питання теорії та практики державного управління».
Коло наукових інтересів стосується питань інформаційного забезпечення діяльності Національної поліції, удосконалення організації боротьби із злочинністю, і насамперед з кіберзлочинністю, особливості застосування сучасних інформаційних технологій та систем в діяльності правоохоронних органів. Кількість публікацій - понад 150 наукових робіт. Серед яких:
Грохольський В.Л., Ісмайлов К.Ю., Форос Г.В. Науково-практичний коментар до Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» / за заг. ред. д. ю. н., проф. В. Л. Грохольського. Одеса. ОДУВС, 2020. 134 с.
M.O. Yankovyi, H.V. Foros, H.V. Zaiets, O.I. Pluzhnik Protection of Personal Information in the Medical Sphere of Social Relations. Cues tiones Políticas. 2020. Vol. 38, Nº Especial (1era parte). P. 44-62
Сучасні підходи щодо адаптивного автоматизованого управління складними системами в умовах невизначеності: монографія. Автор.колектив Кокошко В.С., Балтовський О.А., Сіфоров О.І., Пядишев В.Г., Ісмайлов К.Ю., Форос Г.В. Одеса: ОДУВС, 2020. 180 с.
Балтовський О.А., Ісмайлов К.Ю., Сіфоров О.І., Форос Г.В., Заєць О.М. Теорія систем і системний аналіз: навч. посібник. Одеський держ. унів-т внутр. справ, 2020. 156 с.
Форос Г.В., Жогов В.С. Специфіка міжнародно-правового регулювання захисту об’єктів авторських і суміжних прав, виражених в цифровій формі Recht der Osteuropaischen Staaten». 2019. № 1. С. 57-62
Постійно проходить підвищення кваліфікації проходила в як на базі ОДУВС, так і в Південноукраїнському національному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського.
За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків неодноразово заохочувалася, а саме: відзнака МВС України “За розвиток науки, техніки та освіти ІІ ступеню”, відзнака МВС України “За відзнаку в службі ІІ ступеня”, відзнака МВС України - “Медаль за сумлінну службу” – 1-го ступеню, відзнака МВС України - “Медаль за сумлінну службу” – 2-го ступеню, відзнака МВС України - “Медаль за сумлінну службу” – 3-го ступеню

Балтовський Олексій Анатолійович
Професор кафедри, доктор технічних наук, доцент.
Освіта вища технічна, педагогічний стаж понад 20 років. Полковник міліції у відставці, проходив службу в лавах ОВС з 2008 по 2015 роки. В 2009 році захистив докторську дисертацію в галузі інформаційних технологій за темою «Моделі та методи адаптивного автоматизованого управління функціонуванням та розвитком організацій».
Коло наукових інтересів стосується питань професійної підготовки поліцейських нової формації у ВНЗ системи МВС, а також проблем підготовки фахівців у сфері інформаційних технологій та боротьби з кіберзлочинністю.
Викладає такі навчальні дисципліни як: «Інформаційні технології», «Сучасні інформаційні технології в юридичних дослідженнях», «Кримінальний аналіз», «Основи кримінального аналізу», «Інформаційне забезпечення професійної діяльності», «Системний аналіз та прогнозування ризиків», «Системи підтримки прийняття рішень», «Інформаційно-аналітичне забезпечення правоохоронної діяльності».
За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків неоднозначно заохочувався, а саме: нагрудним знаком «За відмінну службу в МВС»; медаллю «За бездоганну службу» ІІ та ІІІ ступенів; медаллю «10 років МВС України»; нагрудним знаком «За відзнаку в службі» І та ІІ ступенів; медаллю «За сумлінну службу» І ступеня.

Пядишев Володимир Георгієвич
Професор кафедри, д.ю.н., доцент
Профіль:
Переглянути профіль ORCID
Освіта вища технічна:
- у 1975 році закінчив Одеський політехнічний інститут (спеціаліст «Радіоінженер»);
- у 1981 році закінчив аспірантуру в Одеському політехнічному інституті;
- у 1983 році в Інституті космічних досліджень АН СРСР захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Інформаційно-вимірювальні системи в галузі космічних досліджень» і отримав наукову ступінь «кандидат технічних наук»;
- у 1993 році за результатами викладацької роботи у Національному політехнічному університеті отримав наукове звання «доцент».
Освіта вища юридична:
- у 2006 році закінчив Одеський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ (бакалавр «Правознавство»);
- у 2008 році закінчив Одеський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ (магістр «Правознавство»);
- у 2020 році в Одеському державному університеті внутрішніх справ захистив докторську дисертацію.
Протягом служби в органах внутрішніх справ України в Одеському училищі міліції МВС України, в Одеському інституті внутрішніх справ МВС України, в Одеському державному університет внутрішніх справ з 1993 по 2014 рік послідовно виконував обов’язки:
- викладач циклу оперативно-розшукової діяльності Одеського училища міліції МВС України;
- начальник кафедри технічних засобів попередження та розкриття злочинів Одеського училища міліції МВС України;
- начальник кафедри основ управління та інформаційно-технічного забезпечення ОВС ОІВС;
- доцент кафедри основ управління та інформаційно-технічного забезпечення ОВС ОЮІ НУВС;
- начальник інформаційно-технічного відділення навчально-методичного відділу;
- доцент кафедри управління та інформаційно-технічного забезпечення органів внутрішніх справ факультету підготовки фахівців транспортної міліції;
- доцент кафедри інформаційно-технічного забезпечення органів внутрішніх справ факультету підготовки фахівців транспортної міліції.
За цей час мав 5 довгострокових (річних) закордонних відряджень у складі українського контингенту поліції до складу поліції ООН в операціях з підтримання миру і безпеки, де працював у міжнародних поліцейських командах:
- 1996-1997 р. у Колишній югославській республіці Македонії;
- 1998-2000 р. – у Боснії і Герцеговині ;
- 2002-2003 р. – у Косово;
- 2004-2005 р. – у Ліберії;
- 2005-2006 р. – у Косово,
де посідав посади спостерігача, начальника-координатора перепідготовки місцевої поліції під стандарти ООН, слідчого по справах осіб, що зникли безвісті, заступника начальника адміністрації оперативної служби поліції ООН, слідчого у групі розслідувань резонансних злочинів.
По завершенні служби в ОВС у спеціальному званні полковника з 2014 р по теперішній час в Одеському державному університеті послідовно виконував обов’язки:
- старший науковий співробітник відділу організації наукової роботи,
- провідний науковий співробітник відділу організації наукової роботи
- доцент кафедри кібербезпеки та інформаційного забезпечення
- професор кафедри кібербезпеки та інформаційного забезпечення факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції, за контрактом, на 0,75 ставки.
Автор загалом 72 наукових робіт. З них:
4 – монографії, з них 2 підготовлено особисто;.
15 – авторські свідоцтва на винаходи в галузі інформаційно-вимірювальних систем;
30 – статті у періодичних наукових фахових виданнях з юридичних наук, 7 з них – у закордонних наукових виданнях;
1 – у періодичному виданні, що включено до наукометричної бази SCOPUS.
Сфера наукових інтересів:
Інформаційні технології;
Програмні методи та засоби алгоритмізації процесів;
Організація баз даних і знань;
Системний аналіз та прогнозування ризиків.
Фундаментальні роботи:
Пядишев В.Г Актуальні проблеми міжнародно-правового забезпечення діяльності поліції ООН у складі міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки: монографія. Одеса: Фенікс, 2018. 455 с.
Пядишев В.Г Теоретико-правові засади службово-бойової діяльності Національної поліції України на деокупованих територіях: міжнародний досвід та вітчизняна модель: монографія (ДСК). Одеса: : ОДУВС, 2020. 368 с.
Сучасні підходи щодо адаптивного автоматизованого управління складними системами в умовах невизначеності: монографія / Кокошко В.С., Ісмайлов К.Ю., Балтовський А.О., Сіфоров О.І., Пядишев В.Г., Форос Г.В. та ін. Одеса: ОДУВС,2019. 370 с.
Методологічні основи та інструментарій управління спеціалізованими складними системами: монографія / Балтовський О.А., Ісмайлов К.Ю., Кокошко В.С., Пядишев В.Г, Сіфоров А.І., Форос Г.В.. Одеса: Фенікс, 2020. 165 с.
Kuznichenko S., Piadyshev V. Humanitarian Interventions in the Light of the Principles of Peaceful Coexistence of States. Proceedings of the International Conference on Economics, Law and Education Research (ELER 2021),. Atlantis Press. pp. 106-111. Available at: https://www.atlantis-press.com/proceedings/eler-21/articles
file:///C:/Users/Admin/Downloads/125954409%20(7).pdf

Грохольський Володимир Людвигович
В.о. професора кафедри, д.ю.н., професор
У 1983 р. Закінчив Одеську середню спеціальну школу міліції, у 1990 р. – Київську вищу школу МВС.
У 1999 р. захистив кандидатську дисертацію. У 2001 р. присвоєно вчене звання доцента. У 2004 р. захистив докторську дисертацію. Присвоєно вчене звання професора у 2008 р.
Працював в органах внутрішніх справ у 1980-2010 рр. У практичних підрозділах міліції пройшов шлях від міліціонера до начальника 6-го відділу по боротьбі з організованою злочинністю Управління карного розшуку УВС Одеського облвиконкому. На науково-педагогічній роботі з 1991 р., пройшов шлях від викладача до проректора Одеського державного університету внутрішніх справ. З вересня 2020 року – заступник голови Вченої ради університету. Підготував 2 докторів та 8 кандидатів юридичних наук. Досліджує проблеми теорії та практики державного, публічного управління, управління в системі МВС України, адміністративного та інформаційного права, оперативно-розшукової діяльності. Автор понад 130 наукових та навчально-методичних праць. Веде активну роботу щодо розвитку науково-педагогічного потенціалу університету.

Сіфоров Олександр Іванович
Доцент кафедри, к.т.н., полковник поліції, доцент (0.5 ставки)
Кандидат технічних наук, доцент. Освіта вища. У 1995 році закінчив Одеський інститут Сухопутних військ (командний артилерійський факультет). У 1999 році закінчив ад'юнктуру Одеського інституту Сухопутних військ. У 2018 році закінчив Одеський державний університет внутрішніх справ та здобув освітній ступінь "магістр" за спеціальністю "Право ".В МВС України з 2008 року. У займаній посаді з 2015 року.

Калугін Володимир Юрійович
В.о. професора, кандидат юридичних наук, доцент
Освіта вища юридична - закінчив ОДО имені Мечникова у 1989р. Кандидат юридичних наук- захистив дисертацію у 2005 р. Отримав чинне звання доцент у 2008р.
В МВС України працював з 1983 р. по 2011 р. Має значний досвід практичної роботи в слідчих підрозділах.
В навчальному закладі працює з 2000 р. Нагороджений відзнаками МВС України.
Викладає навчальні дисципліни «Інформаційні технології», «Основи кримінального аналізу» «Інформаційне забезпечення професійної діяльності». Є автором та співавтором посібників, присвячених кримінальній процесуальній діяльності.
Пройшов курс педагогічного стажування у 2019 р.
Є автором та співавтором більше 20 наукових праць, серед яких, монографій, навчальних посібників, методичних рекомендацій.
Сфера інтересів:
- особливості проведення кримінального аналізу
Наукові праці:
1. Основи слідчої діяльності: Посібник // С.М. Смоков, В.Ю. Калугін., І.В. Федоров Одеський державний університет внутрішніх справ - 2-е вид.- 277 с.-
2. Калугін В.Ю. Правова регламентація невідкладних випадків проникнення до житла чи іншого володіння особи у кримінальному провадженні. «Південноукраїнський правничий часопис» № 3, 2021
3. Джерела інформаційно-аналітичної діяльності. Елетронне фахове видання

Мельнікова Олена Олександрівна
Викладач кафедри, к.ю.н.
Профіль:
Переглянути профіль Google Scholar
Викладач кафедри Мельнікова О.О. у навчальному закладі працює з 15 травня 2015 року, на займаній посаді викладача кафедри факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції перебуває з 01 вересня 2019 року.
Згідно з функціональними обов’язками проводить лекції та семінарські заняття з таких навчальних дисциплін як «Інформаційне забезпечення професійної діяльності», «Інформаційне право», «Інформаційно-аналітичне забезпечення правоохоронної діяльності» та ін.
Разом з викладачами кафедри організовує зустрічі курсантів з практичними працівниками правоохоронних органів, ветеранами та випускниками університету, проводить правову та профорієнтаційну роботу у навчальних закладах м. Одеси та Одеської області.
Активно займається науково-дослідницькою роботою. В 2019 році захистила дисертацію на тему «Оперативно-розшукове забезпечення виявлення та розслідування торгівлі людьми» за спеціальністю 12.00.09 - кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність, в 2020 році надрукувала одноосібну монографію за темою: «Виявлення і розслідування торгівлі людьми: криміналістичний та оперативно-розшуковий аспект».
Має 42 наукових та методичних публікації. Протягом 2020 року прийняла участь у підготовці та друку 1 монографії, 1 фахової статті (категорія Б), 1 наукової публікації у періодичному виданні, яка включена до наукометричної бази, рекомендованою МОН, зокрема Web of Science Core Collection, 5 тез доповіді у збірках науково-практичних конференцій, 1 навчально-методичний посібник.
Пройшла міжнародне стажування з 25 по 29 січня 2021 року за програмою CEPOL «13/2020 Drug crime and markets – strategic analysis (online)».
Сфера наукових інтересів:
Інформаційні правовідносини;
удосконалення організації боротьби із злочинністю, і насамперед з кіберзлочинністю;
Інформаційне забезпечення професійної діяльності і, насамперед, НПУ;
Боротьба зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми.
Фундаментальні роботи (монографія, підручник, скопус бажано одразу з силкою на репозитарій, на більш 5-6):
Виявлення і розслідування торгівлі людьми: криміналістичний та оперативно-розшуковий аспект : монографія / за заг. ред. Мельнікової О.О. Одеса: «Видавництво Астропринт», 2020. С.174.
A.V. Movchan, M.A. Yankovyi, K.Y. Ismailov, E.A. Melnikova, O.M. Zaiets Current issues of counteraction against illegal circulation of drugs using the internet. 2020.

МАКОВІЙ ВІКТОР ПЕТРОВИЧ
Доцент кафедри, к.ю.н., доцент (0.25 ставки)
Освіта вища юридична, з відзнакою закінчив Херсонський державний педагогічний інститут ім. Н.К. Крупської у 1994 році, Одеський державний університет внутрішніх справ у 2001 році та магістратуру Національної академії внутрішніх справ у 2003 році, заочно ад’юнктуру Харківського національного університету внутрішніх справ у 2007 році, у 2007 році захистив дисертаційне дослідження за спеціальністю 12.00.03: цивільне право та цивільний процес, сімейне право, міжнародне приватне право, у 2010 році отримав вчене звання доцента кафедри цивільно-правових дисциплін.
З 1997 до 2002 року працював на посадах начальницького складу підрозділів УМВС України в Херсонській області.
З 2002 до 2012 року займав різні посади в Херсонському юридичному інституті Харківського національного університету внутрішніх справ та Донецького юридичного інституту МВС України від старшого юрисконсульта до начальника кафедри цивільно-правових дисциплін.
З лютого 2012 року до теперішнього часу працює в Одеському державному університеті внутрішніх справ за посадою завідувача кафедри цивільно-правових дисциплін.
В рамках післядипломної освіти пройшов підвищення кваліфікації та стажування в рамках різного роду програм, серед яких «Педагогіка та психологія вищої освіти», «Медіація», «Workshop on Mediation», в тому числі під патронатом Консультативної Місії Європейського Союзу.
Безпосередньо прийняв участь у серії вебінарів з питань правоохоронної, судової, освітянської та наукової діяльності, зокрема «Академічна доброчесність – запорука успішного розвитку науки і держави».
Під його керівництвом курсанти та студенти неодноразово посідали призові місця на конкурсах наукового та освітянського характеру, як-то: Всеукраїнський дебатний турнір з цивільного права і процесу «Майстерність судової промови», конкурс наукових робіт здобувачів вищої освіти ВНЗ МВС України за номінацією «Цивільно-правові науки», Всеукраїнське змагання з переговорів “ELSA Negotiation Competition”.
Має тривалий досвід участі у роботі ліцензійних та акредитаційних експертних комісій Міністерства освіти та науки України, а з 2019 року пройшов конкурс та став експертом з акредитації освітніх програм від Національного агентства забезпечення якості вищої освіти зі спеціальностей «Системний аналіз», «Право» та «Освітні, педагогічні науки».
Автор близько 250 наукових публікацій різного формату, зокрема підготовлено особисто та у співавторстві: 3 монографії, 4 підручника, 29 навчальних посібників, 4 коментарі Цивільного кодексу України, 3 юридичні позиції для обґрунтування рішень Конституційного Суду України, 47 статтей у фахових виданнях, у т. ч. 1 публікація в періодичних виданнях, які включені до наукометричної бази Scopus.
Сфера наукових інтересів:
- право інтелектуальної власності
Фундаментальні роботи:
1. Цивільний кодекс України: Науково-практичний коментар (пояснення, тлумачення, рекомендації з використанням позицій вищих судових інстанцій, Міністерства юстиції, науковців, фахівців). Т. 8: Договори про передачу майна у власність та користування / За ред. проф. І.В. Спасибо-Фатєєвої. Серія «Коментарі та аналітика». Харків: Страйд , 2013. 672 с.
2. Цивільний кодекс України: Науково-практичний коментар (пояснення, тлумачення, рекомендації з використанням позицій вищих судових інстанцій, Міністерства юстиції, науковців, фахівців). Т. 5: Право власності та інші речові права / За ред. проф. І.В. Спасибо-Фатєєвої. Серія «Коментарі та аналітика». Харків: ФО-П Лисяк Л.С., 2011. 624 с.
3. Маковій В.П. Набувальна давність у цивільному праві: теорія та практика: Монографія. Одеса: Одеський державний університет внутрішніх справ, 2014. 232 с.
4. Коммерческое (предпринимательское) право. 100 вопросов: 100 ответов: учебное пособие. / Маковий В.П., Мамедов Р.Ю. и др. Баку: Экопринт, 2017. 160 с.
5. Маковій В.П., Сухарєва А.О. Посвідчення заповіту посадовою, службовою особою: теорія та практика: Монографія. Одеса: Одеський державний університет внутрішніх справ, 2020. 234 с.
6. Цивільне право України: підручник. 2-е вид., перероб. і доп. У 2 частинах. / За ред. проф. Р.Б. Шишки (кер. авт. кол.), ч. 2. Особлива. Київ: Видавництво Ліра-К, 2018. 996 с.
7. Makovii, V., Voloshyna, S., Kushnir, Y., Mykhailova, I., & Tsarenko, S. (2020). Contract for the Provision of Services and Labor Contract: A Comparative Analysis of Consequences for Parties Under Ukrainian Legislation. European Journal of Sustainable Development, 10(1), 466. https://doi.org/10.14207/ejsd.2021.v10n1p46
8. Маковій В.П. Правова природа медіаційних угод. Південноукраїнський правничий часопис. 2021. № 1. С. 99-103.
9. Маковій В.П. Співвідношення публічного та приватного інтересу у сфері надання медичних послуг за програмою медичних гарантій. Науково-інформаційний вісник Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького: Журнал. Серія Право. 2020. № 10 (22). С. 118-125