This content is restricted to site members. If you are an existing user, please log in. New users may register below.

Бабенко Андрій Миколайович
Завідувач кафедри, доктор юридичних наук, професор
Профіль:
Переглянути профіль Google Scholar
Контактна інформація:
e-mail: an.bаbenko@ukr.net
тел.: 050-942-42-48; 098-044-30-71
Освіта: Освіта повна вища, у 2001 році закінчив Донецький інститут внутрішніх справ (нині — Донецький юридичний інститут МВС України) за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію спеціаліст.. У 2007 р. захистив кандидатську, а у 2015 р. — докторську дисертацію. У 2020 році присвоєно вчене звання професор. Загальний стаж трудової діяльності складає 25 років (з них – 20 років – науково-педагогічної роботи у навчальних закладах ІV – рівня акредитації).
В органах МВС та Національної поліції з 1996 року. У навчальних закладах системи МВС працює з 2001 року. У Одеському державному університеті працює з вересня 2014 року на посадах професора кафедри теорії та історії держави і права, професора кримінального права та кримінології, з 2015 по червень 2019 очолював кафедру теорії та історії держави і права. З липня 2019 по вересень 2020 року – декан факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування. З вересня 2021 року по теперішній час очолює кафедру державно-правових дисциплін.
Наукова діяльність. Є автором понад 160 наукових робіт у галузі 081 - Право, серед яких самостійно або в співавторстві підготовлено, 5 підручників, дві монографії, 2 навчальних посібники, 10 навчально-методичних та науково-практичних рекомендацій, опубліковано більше ніж 130 статей у вітчизняних та зарубіжних виданнях, з яких (5 статей у Scopus та Web of Science). А.М.Бабенко проводить велику науково-організаційну, громадську та просвітницьку роботу — здійснює підготовку здобувачів наукових ступенів; виступає в засобах масової інформації з правової тематики; проводить популяризацію законослухняного та здорового способу життя серед населення.
Стажування та підвищення кваліфікації. У 2016 році пройшов стажування (135 годин) у Одеському національному університеті ім. Мечнікова «Психологія та педагогіка вищої освіти» (Свідоцтво СПФ 134983 від 30 листопада 2016 року). Отримав навички із психології вищої школи, педагогіки вищої школи, та з практики педагогічної майстерності.
У листопаді 2018 пройшов зарубіжне стажування за програмою CEPOL Exchange Programme 2018, де отримав знання про роботу судових та правоохоронних органів Литви (сертифікат учасника).
У 2019 р. пройшов зарубіжне науково-педагогічне стажування за темою «Юридичні методи та освіта» за фахом «Юридичні науки» в університеті прикладних наук м. Вісмар (Німеччина).
У 2021 році пройшов підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників (180 годин) у Одеському державному університеті внутрішніх справ (Свідоцтво № 8501/21 від 30.03.2021 р.)
Бабенко А.М. є фахівцем і на високому рівні викладає навчальні дисципліни: Теорія держави та права, Історія держави і права України, Юридична деонологія, Правозастосування, Регіональна кримінологія. Керує науково-дослідними роботами курсантів та студентів. Під його керівництвом здобувачі вищої освіти неодноразово займали перші та другі місця на Всеукраїнських конкурсах наукових робіт молодив вчених. Здійснює керівництво 4 здобувачами наукового ступеня (доктора філософії) за спеціальністю 081- Право аспірантури Одеського державного університету внутрішніх справ.
Громадська робота: є членом спеціалізованих учених рад із захисту дисертацій в Одеському державному університеті внутрішніх справ та Донецькому юридичному інституті МВС України в м. Кривий Ріг, Членом редакційних колегій фахових журналів Одеському державному університеті внутрішніх справ, а також є членом Асоціації істориків права, та Асоціації оперативно-розшукової діяльності. Неодноразово виступав у засобах масової інформації – у друкованих ЗМІ та на телебаченні з питань зміцнення законності та правопорядку.
Експертна діяльність: З 2020 року - Експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. З 2021 року – Експерт Національного фонду досліджень України.
Нагороди: За вагомі результати в розкритті та розслідуванні злочинів, ефективну взаємодію з міжнародними правоохоронними органами, досягнення в науково-педагогічній та громадській діяльності Андрій Бабенко заохочувався багатьма відомчими відзнаками МВС України, зокрема «За відзнаку в службі» ІІ та І ступенів, медалями «За сумлінну службу» ІІІ та ІІ ступенів, а також іншими нагородами МВС і Міністерства освіти та науки України. Неодноразово був занесений на Дошку пошани Одеського державного університету внутрішніх справ.
Інформація про вченого міститься у мережах Інтернет та у виданнях «Правова еліта України», Київ, 2018 р. (http://logos-ukraine.com.ua/project/index.php?project=peu2018&id=2185) та «Творці української науки», Київ, 2019 р.

Балтаджи Поліна Миколаївна
Професор кафедри, кандидат юридичних наук, доцент
В університеті працює з 2003 року.
У 2008 році у спеціалізованій вченій раді інституту держави і права ім. В. В. Корецького захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01
Забезпечує викладання навчальних дисциплін:
«Історія держави і права», «Доктрина прав людини», «Порівняльні Європейські правові студії».
Є автором понад 50 наукових та навчально-методичних праць.
Сфера наукових інтересів: Правосвідомість: сучасні фактори формування та впливу. Медіація, як альтернативний спосіб вирішення конфліктів.
З 2014 по 2020 рік займала посаду декана юридичного факультету університету.
Координатор проектів Ради Європи, з питань захисту вразливих груп населення та серії навчально-практичних тренінгів з медіації за підтримки КМЕС.
Член Міжнародної асоціації істориків права.
Член Південноукраїнської колегії медіаторів.
Результати науково-педагогічної діяльності
публікації у періодичних наукових виданнях, що включені до переліку фахових видань України, до наукометричних баз, зокрема Scopus, Web of Science Core Collection;
- Role of modern legal elite in formation of legal culture of Ukraine society//Asia Life Sciencees (2019),2,12, 385-403 (Наукометрична база Scopus).
- The Category of «Mentality» in Contemporary Scientific Discourse.// Fundamental and Applied Researches in Practice of Leading Scientific Schools/ 2019. 34 (4), P.75-78. (Іноземне видання)
- Медіація в Україні – проблеми транзитивного періоду ПУПЧ – 2020. - № 3 С. 23-29.
- Гуманізм: ідея, світогляд, принцип політики держави // Держави і право: Збірник наукових праць / За ред.. В.І.Терентьєва, О.В.Козаченка. – Миколаїв: Вид-во «Іліон», 2017. – С. 140-142
- Мова права. Велика українська юридична енциклопедія. Т.2. Філософія права. редкол.: С. І. Максимов та ін.; НАПН України; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України; НЮУ ім. Ярослава Мудрого. 2017.
участь в атестації наукових кадрів як офіційного опонента
- Андрюшко І. Я. на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень (тема: «Правове мислення у різновидах правової діяльності: загальнотеоретичне дослідження») 2017
- Грігорова Г. Л. на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень ( тема: «Концепція ювенальної відповідальності в українському праві») 2017
- Бичковський Є. Л. поданої на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень (тема: «Науково-практичний коментар в правовій системі України») 2018
- Кобко-Одарій В.С. поданої на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень (тема: «Правовий менталітет українського народу: особливості формування та розвитку») 2019
участь у міжнародних наукових та освітніх проектах
- Міжнародні студентські змагання з вирішення спорів (грудень 2019р.).
- Організація і проведення серії навчально-практичних тренінгів за підтримки КМЕС (2020-2021 рр.)
- Організація і проведення серії навчально-практичних тренінгів для курсантів ОДУВС з питань захисту вразливих груп населення за підтримки Ради Європи. (2020-2021 рр.)
- Навчальний проект Бюро ОБСЄ з демократичних інституцій та прав людини (червень 2021р.).

ШАПОВАЛОВА ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
Доцент кафедри, к.ю.н., старший науковий співробітник
Освіта вища юридична, у 2009 році закінчила Кримський юридичний інститут ОДУВС
В Одеському державному університеті внутрішніх справ працює з вересня 2014 року на посаді доцента кафедри державно-правових дисциплін
У 2011 році отримала звання кандидата юридичних наук зі спеціальності 21.07.05 – службово-бойова діяльність сил охорони правопорядку.
Присвоєно вчене звання старший науковий співробітник, у 2016 році.
У лютому 2017 року присвоєно звання Почесний професор.
Отримання Certificate about the international skills development (the webinar) ES №0175/2020 27.07.2020;
У січні 2021 році в Одеському державному університеті внутрішніх справ пройшла курс лекцій на тему: «Основи дипломатичної діяльності та співпраці з іноземними партнерами» та отримала сертифікат 29.01.2021р. №23.
З 2019 року приймає участь у тренінгах-семінарах на тему: «Медіація як інструмент врегулювання цивільних, адміністративних спорів та незначних кримінальних правопорушень» за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу в Україні.
Сфера наукових інтересів:
- Теорія держави та права
- Поліцейська деонтологія
- Філософія права
Фундаментальні роботи:
1. The problems of shaping the concept of legal regime in law theory / Кузніченко С.О. // Південноукраїнський правничий часопис : наук. журнал. – 2016. – № 3. – С.120-125.
2. Поліцейська медіація в Україні: сутність та напрями застосування / Албул С.В. // Право. ua, 2019. – № 1- С. 33-40.
3.Особливості тактики допиту потерпілих-жінок від насильницьких злочинів // Південноукраїнський правничий часопис : Наук. журнал. – 2021. – № 2.

СУХАНОВА ДАР'Я СЕРГІЇВНА
Доцент кафедри, к.ю.н.
В університеті працює з 2004 року.
У 2004 році закінчила економіко-правовий факультет Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.
У 2010 році у спеціалізованій вченій раді Міжнародного гуманітарного університету захистила дисертацію, на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук, на тему «Міжнародно-правові та національно-правові презумпції у сфері прав і свобод людини та громадянина: порівняльно-правовий аспект» 12.00.01
Забезпечує викладання навчальних дисциплін: «Теорія держави і права», «Порівняльне правознавство».
Є автором понад 30 наукових та навчально-методичних праць.
1. Sukhanova, D., Tsurkanu, S., Ennan, R., Balatska, O., and Strelbitska, L. 2019. ECtHR practice of resolving disputes on royalty taxation for the use of copyright objects. Journal of Advanced Research in Law and Economics, Vol. 10, no. 7.https://journals.aserspublishing.eu/jarle/issue/view/195 (Наукометрична база Scopus)
2. Сутнісна характеристика окремих видів презумпції. Часопис Київського університету права. К.: Університет держави і права ім. Корецького НАН України. 2015. № 4. С. 89-93.
3. Юридична природа нетипових правових приписів. Південноукраїнський правничий часопис. Одеса, ОДУВС. 2018. №4. Ч.1.С. 92-94.
4. Роль системоутворюючих спеціалізованних нормативних приписів у механізмі правового регулювання. Південноукраїнський правничий часопис. Одеса, ОДУВС, 2019. №4. С. 89-91.
5. Щодо питання про ефективність застосування визначально-установчих норм в механізмі правового регулювання. Юридичний вісник. №2. 2020. С.25-30.

МАКЕДОН ВІКТОРІЯ ВАЛЕРІЇВНА
В.о. доцента кафедри, к.і.н.
В університеті працює з 2009 року. У 2008 р. закінчила історичний факультет Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, у 2013 р. – Одеський державний університет внутрішніх справ.
В 2017 році у спеціалізованій вченій раді Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Вікторія Валеріївна захистила дисертацію, на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук, на тему «Національно-культурні об’єднання Одеси в другій половині ХІХ- на початку ХХ ст.: виникнення, склад та діяльність» за спеціальністю 07.00.01 – історія України.
У сфері її наукових інтересів — національно-культурні питання та національна політика в Україні.
Вікторія Валеріївна забезпечує викладання таких навчальних дисциплін: «Історія держави і права України», «Історія держави і права зарубіжних країн», «Історія вчень про державу і право». Є автором понад 30 наукових, навчально-методичних праць.

Борисова (Середа) Олеся Олегівна
к.ю.н., доцент кафедри державно-правових дисциплін ОДУВС
Народилась у 1981 року в місті Одеса, в родині, де юридична освіта була у всіх, починаючи з прадіда.
Видатний правник і науковець, професор, доктор юридичних наук, Середа Івана Омелянович був першим деканом юридичного факультету ОДУ ім. І. Мечнікова. Наразі в ОНЮА існує іменна аудиторія та премія, імені Середи І.О.
Батько, мати та дід – підполковники поліції.
Загальну середню освіта отримала у ЗОШ № 56 та у Приморському ліцеї (історико – правовий клас).
У 1997 році поступила на факультет цивільного права та підприємництва ОНЮА, була старостою групи, у 2003 закінчила з червоним дипломом магістра.
З вересня 2003 почала працювати в Одеському юридичному інституті Харківського національного університету внутрішніх справ (ОЮІ ХНУВС) на посаді методиста факультету.
2005-2009 роки – викладач та старший викладач кафедри господарського права ОДУВС.
У 2009 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 12.00.01 (теорія та історія держави і права, історія політичних и правових учень) на тему «Правова процедура: теоретико-правові засади та практичні виміри», захист відбувся в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, отримавши науковий ступень кандидата юридичних наук.
2009 та 2010 роки працювала у вищих навчальних закладах міста Києва, очолювала Координаційну ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України.
2011 – 2018 – діяльність у громадському секторі.
У 2020 році здобула другу вищу освіту (диплом магістра) в Міжрегіональній академії управління персоналом, за спеціальністю «Психологія».
З 2021 працюю на посаді доцента кафедри державно-правових дисциплін ОДУВС, обираю тему докторської дисертації.
Сфера наукових інтересів: теорія права і держави, юридична компаративістика, юридична деонтологія, філософія права, юридична психологія.
Навчально-наукова робота:
- виконую обов'язки керівника студентського наукового гуртка "Правознавець";
- працюю над розробкою Навчального посібника для студентів "Юридична деонтологія"
- готую Методичні рекомендації щодо ведення студентського наукового гуртка
- обираю тему дослідження для докторської роботи
Сімейний стан – заміжня, є донька.