Кафедра публічного управління та адміністрування

img_7316

Кафедра публічного управління та адміністрування – базовий структурний підрозділ Одеського державного університету внутрішніх справ. Вона створена шляхом введення нових та виокремлення низки економіко-правових дисциплін із числа предметів, що викладалися раніше на кафедрі оперативно-розшукової діяльності, адміністративного права та адміністративної діяльності  ОВС, а також перерозподілу штатних посад науково-педагогічного складу. Остаточно кафедра публічного управління та адміністрування ОДУВС була сформована у червні 2018 року. Гостра потреба у висококваліфікованих кадрах виникла у зв’язку з швидким розвитком підприємництва в Україні, яке завжди було і залишається привабливим для таких антисуспільних явищ, як корупція, організована злочинність, шахрайство, рейдерство та недобросовісна конкуренція.

На сьогоднішній день на кафедрі працює 12 осіб. Кафедра здійснює викладання навчальних дисциплін та наукову роботу у напрямку організації діяльності правоохоронних, правозахисних та судових органів України, особливо поліції, протидії порушенню громадського порядку та безпеки, боротьби з тероризмом та легалізацією брудних коштів, протидії економічним злочинам та корупції, вивчення та впровадження закордонного досвіду у навчальний процес та правоохоронну діяльність. Зазначена робота проводиться як особисто викладачами, так і із залученням аспірантів, студентів, курсантів та практичних працівників.

Працівники кафедри здійснюють викладання навчальних дисциплін у курсантів, студентів денної форми навчання, студентів та слухачів заочної форми навчання, слухачів першопочаткокої підготовки та перепідготовки практичних працівників Національної поліції за спеціалізацією слідчі, патрульна поліція, дільничні офіцери поліції, підрозділи реагування патрульної поліції, підрозділи превенції, дозвільна система, підрозділи захисту економіки та інші. Організовують та проводять у загальноосвітніх школах профорієнтаційну та профілактичну роботу з молоддю.

На кафедрі викладаються наступні навчальні дисципліни:

• Адміністративна діяльність Національної поліції України;
  • Актуальні проблеми адміністративної діяльності Національної поліції України;
  • Актуальні проблеми охорони громадського порядку;
  • Адміністративно-юрисдикційна діяльність Національної поліції України;
  • Актуальні проблеми євроінтеграції безпеки економіки;
  • Економічна безпека;
  • Економічна теорія;
  • Кваліфікація злочинів проти громадської безпеки та громадського порядку;
  • Організаційно-правові засади запобігання та протидії корупції;
  • Організація і тактика превентивної діяльності в органах Національної поліції;
  • Правозастосовча діяльність Національної поліції України;
  • Судова бухгалтерія;
  • Судові та правоохоронні органи України та інші.

Кафедрою систематично здійснюються організаційні, наукові та навчально-методичні заходи, які спрямовані на поглиблення зв’язків з територіальними підрозділами поліції, а також кафедрами університету й спорідненими кафедрами інших  закладів вищої освіти України.

Наукова робота кафедри проводиться у відповідності до плану науково-дослідної та дослідно-конструкторської роботи університету за темою «Забезпечення прав та свобод громадян в адміністративній (поліцейській) діяльності правоохоронних органів».

Контакти:

м. Одеса, пров. Сабанський, 4